Nagybánya, Thököly (Minerilor) utca 7. +4 0744 919 166 hétfőtől szombatig: 16-20 óra között

Díjazottak, támogatók

1. TELEKI KÖZÖSSÉGI ÖSZTÖNDÍJ

Az elismerést 2003-ban nyújtottuk át először, tanulmányi eredményeik tekintetében és közösségi szerepvállalásban is élenjáró IX-XII. osztályos diákoknak. Az azóta folyamatosan működő támogatási program keretében a nagybányai és Nagybánya-környéki első (illetve előkészítő) osztályosok is rendszeres könyvajándékban részesültek. A Teleki Ösztöndíjpályázatot néhány esztendőben vidéki diákok számára, illetve VII-VIII. osztályos fiataloknak is meghirdettük.

2003

Támogatók: Szász György, Kishegyi Endre
Adományok összege: 900 amerikai dollár, 2 000 000 régi lej
Helyszín: Teleki Magyar Ház, március 15-i ünnepségek
Ösztöndíjasok: Gébel Tímea Rita (XII. osztály), Bertóti Johanna (IX. osztály), Vincze Andrea (XII. osztály), Gáti Tímea (XII. osztály), Váncza Mónika Gabriella (X. osztály), Haranth Erika (XII. osztály), Bertóti Attila (XI. osztály), Kása Boglárka, (VIII. osztály), Vida Gábor (VIII. osztály).

2004

Támogató: Szász György
Adományok összege: 900 amerikai dollár
Helyszín: Teleki Magyar Ház, március 15-i ünnepségek
Ösztöndíjasok: Bertoti Johanna (X. osztály), Váncza Mónika Gabriella (XI. osztály), Bertoti Attila (XII. osztály), Seregi Kinga Bernadett (X. osztály), Lovász Noémi-Mónika (XII. osztály), Hodász Gábor (X. osztály), Kása Enikő (XI. osztály), Vincze István (XII. osztály), Sutor Péter (X. osztály).

2005

Támogatók: Antal Sándor, Barcsi Zoltán, Bencze Ferenc, Berki Pál, Schneider László, Bónis István, Böndi Gyöngyike, Gutin melléki Friss Újság, Jaklovszky György, Karsay Gábor, Kálmán Miklós és Kálmán Béla (Alma Pékség), Komlósi József, Kovács Richárd, Ludescher István, Mátyás Mihály, Németh László Iskola Alapítvány, egy valaki név nélkül, Olajos Rolland, Simori Sándor, Szász György, Székely Erzsébet, Sztupár László, Valdman István, Bonyhai Eleonóra, Virágh Árpád.
Adományok összege: 35 400 000 régi lej, 300 amerikai dollár, 20 euró.
Helyszín: Városi Színház, március 15-i ünnepségek
Ösztöndíjasok: Konyicska Kinga (IX. osztály), Kása Boglárka (X. osztály), Vicsai Nóra-Csilla (X. osztály), Bertóti Johanna (XI. osztály), Czol Ernő (XI. osztály), Hodász Gábor Walter (XI. osztály), Seregi Kinga Bernadett (XI. osztály), Csakoi Zoltán (XII. osztály), Matyasovszki Imola (XII. osztály).

2006

Támogatók: Antal Sándor, Bordás Zoltán, Bortnyik Béla, Bónis István, Böndi Gyöngyike, Dudás András, Kishegyi Endre, Komlósi József, Kovács Richárd, Lakatos Judit Tünde, Ludescher István, Mátyás Mihály, Olajos Rolland, Orzac Csilla, Pintér Zsolt (Nagybánya.ro), Simori Sándor, Szász György, Székely Erzsébet, Székely Miklós, Varga Gizella, Varga József, Virág Árpád, Karsay Sándor és Karsay Gábor (ZupDemiCom kft), Németh László Iskola Alapítvány.
Adományok összege: 23 500 000 régi lej, 100 dollár.
Helyszín: Városi Színház, március 15-i ünnepségek
Ösztöndíjasok: Konyicska Kinga (X. osztály), Kovács Tünde-Betshabé (X. osztály), Varga Zsuzsánna Eszter (XI. osztály), Vicsai Nóra-Csilla (XI. osztály), Bertóti Johanna (XII. osztály), Czol Ernő (XII. osztály), Ravasz Tekla (XII. osztály), Seregi Kinga Bernadett (XII. osztály), Szilágyi László (XII. osztály).

2007 

Támogatók: Antal Sándor, Böndi Gyöngyike, dr. Cãpusan Edit, Jaklovszky György, Kishegyi Endre, Komlósi József, Kovács Richárd, Lakatos Tünde, Ludescher István, Mazur István, Mátyás Mihály, Orzac Csilla, Pintér Zsolt és Pintér Kinga, Simori Sándor, Szász György, Szentgyörgyi Sándor, Varga József, Várvédő Zsolt és Várvédő Emőke, Vicsai János, Virág Árpád. Ketten névtelenül járultak hozzá az ösztöndíjalaphoz.
Adományok összege: 21 500 000 régi lej, 60 euró, 100 000 forint.
Helyszín: Városi Színház, március 15-i ünnepségek
Ösztöndíjasok: Vékony Roland Ádám (IX. osztály), Létai Kinga (IX. osztály), Várady Emese Zita (IX. osztály), Moldován Blanka (IX. osztály), Kovács Emese (IX. osztály), Konyicska Kinga (XI. osztály), Vékony Zsolt József (XI. osztály), Kovács Tünde-Bethsabé (XI. osztály), Vicsai Nóra-Csilla (XII. osztály).

2008

Támogatók: Barcsi Zoltán, dr. Bónis István, Böndi Gyöngyike, dr. Cãpusan Edit, Farkas Zoltán, Karsay Gábor és családja, Kishegyi Endre, Komlósi József és családja, Lakatos Nella és családja, Ludescher István, a nagybányai Magyar Polgári Párt, Mátyás Mihály, a Németh László Iskola Alapítvány, Orzac Csilla, Pintér Zsolt és családja, Simori Sándor, Szász György, Székely Erzsébet, Vida Noémi és Virág Árpád.
Adományok összege: 400 euró, 1 600 új lej.
Helyszín: Óvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Daubner Roland Róbert (X. osztály), Vékony Zsolt József (XII. osztály), Kovács Tünde-Betshabé (XII. osztály), Modis László (X. osztály), Moldován Blanka (X. osztály), Várady Emese (X. osztály), Czumbil Krisztina Andrea (IX. osztály), Kulik Árpád Dániel (IX. osztály), Kovács Emese (X. osztály).

2009

Támogatók: dr. Bónis István, Böndi Gyöngyike, dr. Cãpusan Edit, Cressent kft. (Sztupár László), Dienes Áron, Farkas Zoltán, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Ludescher István, Mazur István, Mátyás Mihály, Moldován Ignác, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Orzac Csilla, Sógor Csaba, Szász György, Vida Noémi, Virág Árpád.
Adományok összege: 460 euró, 20 000 forint, 2 720 új lej
Helyszín: Veresvizi római-katolikus templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Czumbil Krisztina Andrea (X. osztály), Daubner Roland Róbert (XI. osztály), Ivás Hanna Gertrúd (XI. osztály), Kulik Árpád Dániel (X. osztály), Moldován Blanka (XI. osztály), Susányi Ervin-József (X. osztály), Várady Csongor Huba (X. osztály), Várady Emese (XI. osztály), Vékony Roland Ádám (XI. osztály)

2010

Támogatók: Barcsi Zoltán, Bálint Tünde, dr. Birta Szabolcs, dr. Bónis István, Böndi Gyöngyike, dr. Cãpusan Edit, Farkas Zoltán, dr. Gracza Lajos, Kovács Richárd, Lakatos Nella, Ludescher István, Mátyás Mihály, a Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, a Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Orzac Csilla, Székely Erzsébet, Vida Noémi és Virág Árpád.
Adományok összege: 400 euró, 2 810 lej
Helyszín: Óvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Komlósi Andrea (IX. osztály), Czumbil Krisztina Andrea (XI. osztály), Kulik Árpád Dániel (XI. osztály), Moldován Blanka (XII. osztály), Páll Norbert Arnold (XII. osztály), Várady Csongor (XI. osztály), Vékony Roland Ádám (XII. osztály), Várady Emese (XII. osztály), Módis László (XII. osztály).

2011

Támogatók: Barcsi Zoltán, Bortnyik család, Bónis István, Böndi Gyöngyike, Cãpusan Edit, Dénes Áron, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Máramaros megyei szervezete, Farkas Zoltán, dr. Gracza Lajos (Budapest-Göppingen), Hidegcuti Erzsébet, Horváth Attila, Horváth Irén, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Ludescher István, Mazur István, Mátyás Mihály, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Szentháromság Római Katolikus Plébánia, Orzac Csilla, Tőkés László európai parlamenti képviselő, Varga Gizella, Várady Enikő, Vida Noémi és Virág Árpád.
Adományok összege: 400 euró, 4 310 lej
Helyszín: Szentháromság római katolikus templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Kálmán Noémi Ildikó (IX. osztály), Komlósi Andrea (X. osztály), Pethő Anna-Mária (X. osztály), Várady Csongor Huba (XII. osztály), Mezei Renáta-Tünde (XII. osztály) és Susányi Ervin-József (XII. osztály).

2012

Támogatók: Asztalos Gábor, Bálint Miklós, Bortnyik család, Bónis Csaba, Bónis István, Böndi Gyöngyike, Cãpusan Edit, Dénes Áron, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács / Erdélyi Magyar Néppárt Máramaros megyei szervezete, Farkas Zoltán, Jaklovszky György, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Ludescher István, Mazur István, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Nagybányai RMDSz Új Fejezet csoportja, Simori Sándor, Szentháromság Római Katolikus Plébánia, Tőkés László európai parlamenti képviselő, Vida Noémi és Virág Árpád.
Adományok összege: 250 euró, 50 kanadai dollár, 5 550 lej
Helyszín: Nagybánya-óvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Gyarmathy Timea (IX. osztály), Asztalos Veronka Örsike (IX. osztály), Markó Botond (IX. osztály), Czol László (X. osztály), Kálmán Noémi Ildikó (X. osztály), Ladányi Emmánuel (XI. osztály), Pethő Anna-Mária (XI. osztály), Kemény Melinda (XI. osztály) és Komlósi Andrea (XI. osztály).

2013

Támogatók: Asztalos Gábor, Balkó Károly, Bónis István parlamenti képviselő, Bortnyik család, Cojocaru Viktória, Dienes Áron, Enyedi Gyula, Fodoreanu Anna, Horváth Attila, Hupka Félix az Erdélyi Magyar Nép, Jaklovszky György, Komlósi József, Kopányi Mária, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Lakóczy Éva, Ludescher István, MAVÁSZ – Magyar Vállalkozók Szövetsége, M.R., Mendihovszki József és családja, Moldován Györgyi, Moldován család, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Pál Terézia, Tőkés László európai parlamenti képviselő, Váradi Enikő, F.E., Varga Gizella, Vida Noémi.
Adományok összege: 450 euró, 4 925 lej
Helyszín: Németh László Gimnázium, Tanévzáró ünnepség
Ösztöndíjasok: Moldován Balázs Barna (IX. osztály), Koncsárd Balázs (IX. osztály), Gyarmathy Timea (X. osztály), Asztalos Veronka Örsike (X. osztály), Markó Botond (X. osztály), Kálmán Noémi Ildikó (XI. osztály), Ladányi Emmánuel (XII. osztály), Pethő Anna-Mária (XII. osztály), Kemény Melinda (XII. osztály). Különdíj: Komlósi Andrea (XII. osztály).

2014

Támogatók: Asztalos Gábor, Bortnyik család, Bónis István parlamenti képviselő, Butyka Ida, Dienes Áron, Lakatos Nella, Ludescher István, MAVÁSZ – Magyar Vállalkozók Szövetsége, Mátyás Mihály, Miszti Matild, Moldován Ignác, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Rempton kft, Takács Éva, Valdmann Nóra, dr. Vida Adrienne, Vida Noémi és 2 névtelen adományozó.
Adományok összege: 150 euró, 4 326 lej
Helyszín: Nagybánya-újvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Lapohos Réka (IX. osztály), Sárga Angéla-Bernadett (IX. osztály, Moldován Balázs Barna (X. osztály), Koncsárd Balázs (X. osztály), Asztalos Veronka-Örsike (XI. osztály), Gyarmathy Tímea (XI. osztály), Markó Botond (XI. osztály), Kálmán Noémi Ildikó (XII. osztály), Mánc Csilla-Imola (XII. osztály).

2015

Támogatók: Asztalos Gábor, Barcsy Zoltán és családja, Bortnyik Béla, Bónis István, Böndi Gyöngyike, Cojocaru Viktória, Dienes Áron, Forgács Mária, Hidegcuti Erzsébet, Horváth Attila, Korponay Zsófia, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Ludescher István, MAVÁSZ-Magyar Vállalkozók Szövetsége, Mátyás Mihály, Moldován család, Murvay László, Nagybányai Evangélikus-lutheránus Egyházközség, Nagybánya-óvárosi Református Gyülekezet, Nagybánya Újvárosi Református Gyülekezet, Olajos Roland, Váradi Csongor, Váradi Enikő és Vida Noémi.
Adományok összege: 250 euró, 3 950 lej
Helyszín: Veresvizi római-katolikus templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Halász Cynthia-Erzsébet (IX. osztály), Kovács Katalin-Ilona (IX. osztály), Lapohos Réka (X. osztály), Sárga Angéla-Bernadett (X. osztály), Koncsárd Balázs (XI. osztály), Moldován Balázs Barna (XI. osztály), Markó Botond (XII. osztály), Asztalos Veronka-Örsike (XII. osztály), Gotha Güntter István (XII. osztály), Gyarmathy Tímea (XII. osztály).

2016

Támogatók: Asztalos Gábor, Barcsi Zoltán és családja, dr. Bónis István, Bortnyik család, Cojocaru Viktória, Galánthay Zsombor és családja, Gyarmathy Gábor és családja, dr. Hidegcuti Erzsébet, Horváth Attila, az Iskoláinkért, Gyermekeinkért Egyesület, Komlósi Andrea, Kovács Richárd, Lakatos Nella és családja, Moldován család, Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, a nagybányai RMDSZ elnöksége, Máramarosi Magyar Vállalkozók Szövetsége (MAVÁSZ), Szentháromság Plébánia, Székely Erzsébet, Várady Csongor és Várady Enikő.
Adományok összege: 350 euró, 7 865 lej
Helyszín: Nagybánya-óvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Balázs Udo-Zsolt (VI. osztály), Várvédő Ákos (VI. osztály), Korponay Albert (VI. osztály), Gagyi Orsolya (VII. osztály), Balogh Ádám Csaba (VIII. osztály), Tasnádi Kincső Boglárka (XI. osztály), Sárga Angéla-Bernadett (XI. osztály), Lapohos Réka (XI. osztály), Moldován Balázs Barna (XII. osztály).

2017

Támogatók: Apjok Norbert, Asztalos Gábor, Bortnyik család, Galánthay Zsombor és családja, Horváth Attila, Lakatos Nella és családja, a Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, a Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, Nagybányai RMDSz Elnöksége, Nagybányai Szentháromság Plébánia, Máramarosi Magyar Vállalkozók Szövetsége, Moldován család, Pál Terézia, id. Valdman István, Várady Csongor.
Adományok összege: 150 euró, 6 550 lej
Helyszín: Nagybánya-óvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Czompa Benjámin Szilveszter (VII. osztály), Pop Ákos (VII. osztály), Balázs Udó-Zsolt (VII. osztály), Kiss Krisztián (VIII. osztály), Nagy Gellért (VIII. osztály), Fuci Anita (VIII. osztály), Csurka Eszter (VIII. osztály), Vass Annamária Réka (X. osztály), Cziple-Hanna-Gerda (XII. osztály)

2018

Támogatók: Cziple család, Iskly Petra Judit és testvére, a Lakatos család, a Nagybánya-óvárosi Református Egyházközség, a Nagybánya-újvárosi Református Egyházközség, a Nagybányai RMDSz Elnöksége, a Nagybányai Szentháromság Plébánia, a Máramarosi Magyar Vállalkozók Szövetsége, a Valdman család, dr. Valdman István, valamint egy névtelen adakozó.
Adományok összege:  1 200 lej, 100 000 forint, 150 euró
Helyszín: Nagybánya-újvárosi református templom, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Nagy Eszter (VIII. osztály), Várvédő Ákos (VIII. osztály), Gagyi Anna (VII. osztály), Mezey Kinga-Noémi (X. osztály), Bencze-Kádár Berta-Imola (X. osztály), Koncsárd Anna (XII. osztály), Farczki Dóra (XI. osztály), Balogh Brigitta (VII. osztály), valamint Balázs Udo Zsolt (VIII. osztály).

2019

Támogatók: a Bortnyik család, a Cziple család, Dienes Áron, a Galánthay család, Horváth Attila és a Várady család, a Máramarosi Magyar Vállalkozók Szövetsége, egy névtelen adományozó, a Nagybánya-óvárosi Református Gyülekezet, a Nagybánya-újvárosi Református Gyülekezet, a nagybányai RMDSz, Pap Zsolt István, a Pro Genius Alapítvány, Szopri Valéria, valamint ifj. Valdman István és családja.
Adományok összege:  5 490 lej, 300 euró
Helyszín: Nagybányai Magyar Baptista Imaház, Teleki Napok
Ösztöndíjasok: Kaszta Tamás (XII. osztály), Várvédő Bence (VII. osztály), Bán Erik (VIII. osztály), Farczki Hajnalka-MÁRIA (XII. osztály), Várvédő Ákos (IX. osztály), Vass Annamária Réka (XII. osztály), Mezey Kinga-Noémi (XI. osztály), Balog Brigitta (VIII. osztály), Balogh Áron (VII. osztály).

2. TELEKI SZOCIÁLIS ÖSZTÖNDÍJ

Havonta került kiosztásra, a 2002/2003-as, illetve 2003-2004-es tanévekben.
Támogató: Szász György

2002/2003
Támogatott diákok száma: kb. 200

2003/2004
Támogatott diákok száma: kb. 140

3. TELEKI TANULMÁNYI ÖSZTÖNDÍJ (KÖNYVAJÁNDÉK)

A 2002/2003-as, illetve 2003-2004-es tanévekben.
Támogató: Szász György

2002/2003
Támogatott diákok száma: 43 (legjobb I-IV. osztályosok )

2003/2004
Támogatott diákok száma: 86 (legjobb I-XII. osztályosok )

4. ELSŐ OSZTÁLYOSOK KÖNYVAJÁNDÉKA

Kiosztásra került a 2002/2003-as tanévtől kezdve minden esztendőben.
Támogató: Szász György, illetve Teleki Magyar Ház, a tanulmányi-közéleti ösztöndíjra összegyűlt adományokból elkülönített összeg felhasználásával.

Megjegyzés:
A 2-4. pont alatti tételekre 2003-ban 439 074 558 régi lejt, 2004-ben 217 306 700 régi lejt fordítottunk.